Haberler

Nissan’ın Performans Departmanı Nismo’dan Leaf

Ekleyen Vedat Özgürel

Nissan Leaf’in sportif Nismo versiyonunu yaparak aracın sportif yanını bizlere gözler önüne serdi.

Güçte değişen birşey yok fakat gaz tepkisinde biraz daha hızlı tepki vererek hızlı hissetiren araçta Nissan’ın Intelligent Trace Control isminde tork yönlendirme sistemi de modifiye edilerek virajlarda daha iyi performans vermesi sağlanmış.

18″ aerodinamik jantlar ve Conti Sport Contact 5 lastikler ile viraj kabiliyeti daha da artarken amortisörler yenilenerek hem yol tutuş iyileştirilip aynı zamanda konfordan ödün verilmedi.

İçeride ise bazı Nismo karakteri sunan gizmolar gözüküyor. Kırmızı trimler, Karbon fiber görünümlü paneller, koyu gri vites değiştirici gibi…

Nismo Leaf piyasaya çıktıktan sonra bu geliştirmelerin ne kadar etki ettiğini hep beraber göreceğiz.

Şimdilik modelin sadece Japonya’da satılacağı söz konusu iken diğer ülkelerde satılması halinde Nissan’ın hot hatch kategorisinin ilk elektrikli üyesini test etme imkanı bulabileceğiz.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla