Haberler

1 Milyon Dolarlık GTR Limitli Olarak Üretilecek

Ekleyen Vedat Özgürel

Söz konusu GT-R50 için konuşuyoruz. Nissan’ın Italdesign ile beraber tasarladığı GT-R50 Goodwood festivalinde ortaya çıktığında bayağı sükse yapmıştı. Hem GT-R hemde tasarım stüdyosunun yıldönümünü kutlama ürünü olan bu aracın ilgisine istinaden sınırlı sayıda üretileceği konusunda duyum aldık.

Nismo program yöneticisi Bob Laishley’in de onaylamış olduğu ve 50 adet örnek ile sınırlandırılacak olan GT-R50 için fiyatının çok da uygun olmayacağı söylenenler arasında. 900.000€ ile fiyatının başlayacağı söylenen araç için eğer müşteri isterse pist için veya yol için olabilecek en üst donanımlarla yapılabileceği belirtildi.

Üretim prosesi ise tamamen yapılmış olan bir GT-R’ın Italdesign’a giderek orada R50’ye göre şekillendirilmesi şeklinde olacak olup daha büyük turbo, daha büyük intercooler, daha güçlü pistonlar ile 710Hp güç üretir hale gelmiş. Bilstein “Damptronic” Amortisörler ile de yere tutunması isteğe bağlı olarak yapılabiliyor.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla