Haberler

V Weekend Motoring Başlıyor

Ekleyen Vedat Özgürel

Intercity İstanbul Park, merkezinde otomobil, motosiklet ve diğer motorlu araçlar olan yeni bir festival için gün sayıyor. Giriş ücretinin alınmayacağı V Weekend Motoring’de; otomobilden motosiklet showlarına, DJ performanslarından driftgösterilerine, ödüllü yarışmalardan eğlence dolu aktivitelere kadar her şeyi bulmak mümkün olacak…

Intercity İstanbul Park, Türkiye’de bugüne kadar görülmemiş kapsamlı otomobil kültürü festivaline hazır. 2 bin 200 dönümlük Intercity İstanbul Park’ta 29-30 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek “V Weekend Motoring’de”, otomobil ve motosiklet markalarının tanıtım stantlarıyla ile birlikte, otomobil ve motosiklet kulüplerinin sergileyeceği eşsiz koleksiyonlar bulunacak. Off-road garaj ve kulüplerinin sergileyeceği benzersiz araçlar da otomobil tutkunlarının ilgisini çekecek en gözde alanlardan biri olacak.

İsteyenler Pistte Turlayabilecek

Bine yakın aracın bir arada bulunacağı festivalde ayrıca DJ performansları, simülatörler, drift ve akrobasi gösterileri, seminerler, eğlenceli ve ödüllü yarışmalar ile çocuk eğlence alanları yer alacak. Tam bir aile festivali havasında geçecek olan etkinlikler boyunca Intercity Silver Cup, Intercity Cup ve Caterham araçların yarıştığı Intercity Platinum Cup yarışları da yapılacak. V Weekend Motoring kapsamında yer alan Intercity İstanbul Park pist günlerine www.intercitypark.com internet sitesinden seans satın alanlar, dünyanın en güzel pistlerinden biri olan Intercity İstanbul Park’ta kendi otomobilleri tur atabilecekler ve pilotların yaşadığı heyecanı en yakından hissedebilecekler.

Vural Ak: “Duyuları harekete geçiren bir festival”

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, Intercity’nin 27 yıllık geçmişinde otomotiv sektörüne ve motorsporlarına verdiği önemi hatırlatarak “Intercity İstanbul Park Pisti’nde gerçekleştirdiğimiz birçok yerel ve uluslararası organizasyon sayesinde önemli deneyime sahibiz. Bundan cesaretle İstanbul’a eşi görülmemiş bir festival kazandırmak istiyoruz. Eylül ayında İstanbul’a ulaşım ve yeme içme dahil tüm detaylarını özenle hazırladığımız ve bugüne kadar görülmemiş yepyeni bir organizasyon kazandırmak istiyoruz. V Weekend Motoring’e gelen otomobil ve motosiklet tutkunları, hayallerindeki araçları görebilecek, duyabilecek ve dokunabilecek. Ailece gelebilecekleri etkinliğimizde kadın ve çocukların da sıkılmayacakları bir ortam hazırladık” dedi.

V Weekend Motoring’de neler olacak?

Otomobil ve Motosiklet markalarının tanıtım stand alanları, en son model araçları ile yetişkinlere ve çocuklara eğlenceli aktivitelerinin yapılacağı V Weekend Motoring 29-30 Eylül Cumartesi ve Pazar günleri saat 10:00-18:00 arasında düzenlenecek. Festivalde şu etkinlik ve aktiviteler de bulunacak;

  •  Klasikten egzotiğe, off-road’dan motorsporları takımlarına birçok farklı kulüp ve garajdan yüzlerce nadir araç,
  • Gösteri alanında iki gün boyunca, otomobil ve kamyon drift, motosiklet akrobasi, drifttaxi, otomobil parade geçişleri, eğlenceli ve ödüllü yarışmalar,
  • Yarış pistinde Intercity Silver, Intercity Gold Cup ve Intercity Platinum Cup yarışları
  • Intercity İstanbul Park Pist Günleri, Pist Taxi etkinlikleri, OPC Cup yarışları,
  • İki gün boyunca sektörel konuların işleneceği ve pratik güvenlik bilgilerini içeren seminerler,
  • Food Truck konseptli farklı yeme / içme deneyimleri,
  • Sponsor standlarında eğlenceli etkinlikler,
  • Yarış simülatörleri ve dronelar,
  • Çocuk eğlence alanları,
  • Gün boyu müzik şöleni ve heyecanlı deneyimler.

Nasıl Gidilir

Ziyaretçi girişlerinin ücretsiz olduğu V Weekend Motoring’e aracı ile gelen misafirler sadece 20 TL otopark ücreti ödeyecekler. Aracı olmayanlar ise Pendik (E5) Metro çıkışından Intercity İstanbul Park’a ve aynı şekilde pistten Pendik (E5) Metro istasyonuna gün boyu ücretsiz servis hizmetinden yararlanabilecek. Ziyaretçileri yönlendirmek üzere Pendik (E5) Metro çıkışında Intercity Istanbul Park görevlileri hazır bulunacak.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla