Haberler

Toyota Yaris GR Sport GRMN Fakat Güçsüz Olanı

Ekleyen Vedat Özgürel

Toyota Yaris’te büyük bir boşluk var. En üstte 209Hp’lik GRMN varken bir alta indiğimizde güç düşüşü devasa oluyor. Bunun sebebi ise sportif yeni bir Yaris yapmayacak.

Görünüşe göre bu boşluğu az da olsa hafifletmek adına GR Sport trim seviyesini yapma kararı aldı. Japon pazarı için GR Sport markalı araçları geçen sene yapmıştı.

Bu sefer gördüğümüz ise Avrupalı müşteriler için yapılmış GR-Sport modeli ve konfigürasyonu fena sayılmaz: tüm şasi komponentleri GRMN’den direk alınma olup aynı Sachs amortisörler ve 17″ alaşım jantların üzerinde Bridgestone Potenza RE50 205/45/17 lastikler takılı.

Yerden yüksekliği standart modele göre 11mm düşürülen araçta davlumbaz boşluğu da 18mm kadar azaltılmış durumda. Ayakkabı testinden kalır ama normal bir Yaris’e göre daha sportif durduğu aşikar. Yapbozun son parçası ise katı bir anti-roll bar demek isterdik ama yok tabi 🙂

Dışarıda GRMN bağlantılarından çokca görülürken, siyah tavan, küçük tavan spoiler’ı ve öndeki küçük kırmızı ayrıntı gözlerden kaçmıyor. İçeride ise GR markalı ultra süet koltuklar satin krom GT86 direksiyonu ile son nokta konmuş.

Herşey güzel fakat asıl kısım olan kaputun altında üzüntüyle karşılaşabileceğimiz 1.5 Hybrid ünite bizi karışılıyor. Güç ise 99Hp olarak kaydedilmiş.

Güçsüz hothatch? biraz ilginç bir konsept fakat binmeden yargılamayalım tabi 🙂

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla