Haberler

Corvette Stingray’i Seviyorsunuz ama JDM Senin İçin Hayatsa

Ekleyen Vedat Özgürel

Üstte fotoğrafını gördüğünüz araç Mazda Mx-5 desek “hadi canım” dersiniz muhtemelen. Japon firma Mitsuoka ND Mazda Mx-5’lere farklı bir tat katıyor. Mevcut ND Mx-5’i çok fazla sevmeyen ama Mx-5’in sorunsuzluğunu isteyen müşteriler için C2 Corvette Sting Ray bodykit’i satan firma kimi için biraz garip karşılansada Karlıkçı Halil gibi sinek konmuş halde olmadığından bir çok insan için de güzel bir görünüm sunabiliyor.

Daha önce de NC Mx-5’ten İngiliz tipi bir roadster yapan firma için bu bir ilk değil diyebiliriz. Kapsamlı bir değişim gören otomobilde kapılar, ön cam ve eşik ile MX-5 olduğunu ele veriyor. Amerikan temalı renkler ile de Corvette’e iyice benzetebileceğiniz araç ile Los Angeles Mavi, Chicago Kırmızı, New York Siyah, Cisco Turuncu, Washington Beyaz ve Arizona Sarı renklerine sahip olabiliyorsunuz.

Değişim kitli Mx-5 almak için ise iyi paraya ihtiyacınız olacak: Başlangıç seviyesi olan S Versiyonu 4688200 JPY yani yaklaşık 31500 Pound’a satılırken S Special Paket 4938000JPY manuel için 5183600JPY ise otomatik opsiyonu satılacak (33300Pound ve 35000Pound). Görünen o ki standart Mx-5 ile arasında dağlar kadar fiyat farkı var.

Tabii ki yakacak kadar çok paranız varsa bu aracı alıp üstüne LS3 swap yapıp tamamen replika bir Corvette’e dönüştürebilirsiniz.

Kaynak Carthrottle.com

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla