Haberler

Suzuki Swift Türkiye’de

Ekleyen Vedat Özgürel

Suzuki’nin küçük B segmenti konusunda başarılı modeli olan Swift yeni kasasıyla beraber nihayet Türkiye topraklarına değdi.

Suzuki’nin 3. jenerasyonuyla özellikle Nurburgring’te taksi olarak kullanılan aracı olarak ünlenen ve yıllardan beridir Türkiye’de de bilinen gençlerin rüyalarını süsleyen B segmenti temsilcisi geçen sene yenilenmişti. Yenilenme ile beraber yeni motorlar ve yeni kasa ile beraber hafif bir karoseriye kavuşan model ile yeni Nurburgring taksisi de belli oldu diyebiliriz 🙂

Öncelikli olarak 1.2lt’lik atmosferik motor ile satışına sunulan modelde 5 ileri manuel ve CVT şanzıman yer alırken Manuel 11.9 CVT ise 11sn’de 0-100 hızlanmasını tamamlıyor. Yakıt tüketimi bakımından da 4.7lt/100km ile cimri olduğu gözlerden kaçmazken LED farlar, 4,2″lik ekran ve bilindik güvenlik donanımları standart olarak gelirken GLX donanımında bunlara ek anahtarsız çalıştırma, otomatik klima 16″ çaplı jantlar gibi donanımlarla zenginleşiyor.

Lansman fiyatları ile GL donanım manuel şanzımanla 90bin TLye alınırken GLX ve CVT şanzımanlı modeline 106500TL’den ulaşabilirsiniz.

Asıl bomba olan 1.4 Boosterjet’li sport versiyon ile ilgili şimdilik bir ses yok.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla