İncelemeler

Foto İnceleme || 2019 Toyota Supra

Ekleyen Vedat Özgürel

Supra’nın casus görüntüleri çıktı! Supra’nın iç mekanı! Supra’nın dış mekanı! Supra sadece otomatik şanzıman olacak! 6 silindirli olacak! V6 olacak! Konteyner’da bulundu…

Gerçekten bu çeşit bir sürü haberlerle 2 sene boyunca gündemde tutulan bir modelin artık resmi olarak ilk videosu çıktığından artık rakamlardan ve gerçek şeylerden konuşabiliriz.

BMW Z4 ile aynı plartformda üretilecek olan Toyota Supra için safkan japon demek zor olacak. Ülkemizde artık görebilirsek ayrıntılı olarak nerelerinin diğer toyota modellerinden aldığını nerelerinin BMW olduğunu görebiliriz ama şimdilik o kısım bir sır perdesi.

Daha önceki konteyner fotoğraflarından da görüldüğü üzere prototip halinden çok da uzakta gözükmeyen bir tasarım ile karşımıza çıkan Supra’nın iç mekanıyla ilgili google görsellere baktığımızda fütüristik formlardan başka olarak daha normal olarak gözüken alttaki fotoğrafın daha olası olacağı aşikar.

Hey bir dakika bu BMW

Ön kısma baktığımızda 3 parçalı ızgara ile bir önceki nesline gönderme yapan Supra’da başka bir yerde eski nesle yakın bir imaj çizgi göremedik.

Yalnızca otomatik şanzımanla donatılacak olan otomobilde muhtemelen 8 kademeli ZF şanzıman görev yapacaktır diye düşünüyoruz. Yoksa başka nasıl maliyetleri düşürebilirler 🙂

Motorlar da BMW’dan alınma olurken ilki üstteki B48B20 kodlu 2lt’lik turbo beslemeli 4 silindirli olacak. Z4 için bu motorun 189 ve 255Hp’lik iki modeli gözükürken Supra için tek modeli olabilir.

Diğer motor ise yine BMW imzalı B58B30 kodlu 3lt’lik turbo beslemeli 6 silindirli olacak. Eski Supra’ya oranla sıralı 6 silindir efsanesini sürdüreceğini düşüneceğimiz bu motorda ise güç Avrupa için 335 Amerika için 382Hp olacak.

Yeni haberler geldikçe iletmeye devam edeceğiz.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla