Oto Yorum

Ceddin Deden Neslin Baban

Ekleyen Vedat Özgürel

Selamlar, önceki yazımda belirttiğim gibi yılbaşıyla beraber yeni zamlar gelmişti. Osmangazi köprüsünün zammı gelen tepkiler üzerine geri adım atmayı düşünüp 90TL’ye düşürüleceği söylensede doların yavaştan yükselmesiyle fiyatlarda herhangi bir düşme yaşanmadığını belirtmek isterim.

Tüvtürk’ten Yeni Karar: Egzoz Pulunun Zamanı Geçtiyse Hafif Kusur

2018 yılı itibarıyla egzoz emisyonu muayenesinde denetimler sıkılaştırılmış ve bir çok emisyondan geçmeye çalışan özellikle dizel motor otomobil sahibi sürücülerin geçmekte zorlandığı bir hal almıştı.

2019 yılı itibarıyla ise marketlerde verilen poşetlerin paralı olmasıyla çevre bilinci arttırılmaya çalışılırken Tüvtürk’ün yeni düzenleme ile egzoz emisyon ölçümü olmamasının Ağır Kusur’dan Hafif Kusura çevirilmesi “ülkede ne yapılmaya çalışılıyor” dedirtiyor.

Alternatif olarak Tüvtürk’te bunun denetlenmeyip “nasıl olsa hafif kusur o zaman yaptırmam” diyene polis denetlemesi sırasında görülüp 1546TL ceza yazılmasını sağlamak da düşünülüyor olabilir.

Kısacası daha önce cam filminde olduğu gibi hafif kusur sayılan bir maddenin polisler tarafından cezalandırılması şeklinde bir döngü ile karşı karşıya gözüküyoruz.

Aynı şekilde ilk yardım çantasını bulundurmamanın da cezası olduğunu (109TL) ama hafif kusur olarak sayıldığını ayrıca hatırlatmak istedim.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla