Haberler Mitsubishi

Mitsubishi ASX Sayısını Unuttuğumuz Yeni Makyajı ile Bizlerle

Ekleyen Vedat Özgürel

Satışına başlandığı 2011 tarihinden beri büyük değişiklik olarak ülkemizde 3 kere yurtdışında ise 4 kere makyaj yemiş olduğunu saydığımız Mitsubishi ASX 2019 Cenevre fuarında yeni makyajıyla beraber bizlerle olacak.

Autocar sitesinden aldığımız bilgiye bağlı olarak 2.2 dizel ünite gidecek olan araçta 2.0 benzinli ünitenin devam edeceği belirtilirken bunu CVT şanzıman ile kombinleyen Mitsubishi mühendislerinin ülkemiz için özel olarak getirilen 1.6 benzinli ve dizel motorlarla son makyajıyla gelecek mi şimdilik muamma iken bu makyajdan bir önceki x bakışlı ASX’in de ülkemize gelmediğini söylemeden edemeyeceğiz.

Ön görünüş olarak artık tamamen büyük abisi Eclipse Cross’a benzer hale gelen ASX’te boyanın da Eclipse Cross’tan araklanmış olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda içerisine Tomtom navigasyonlu bir ekran konacağı söylenen ASX’te arka tarafta da artık yaşlanan stopların revize edildiğini görüyoruz.

Yandan bakıldığında ise SUV’nin cizgilerinin değişmediğinden yeni bir model olmadığı belli olurken yapılan güncellemenin Eclipse Cross alamayacak olan müşterileri çekeceğini öngörüyoruz.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

4 Yorum

Araç çubuğuna atla