Haberler

Toyota ve Subaru MR2’yi Yeniden Yapmayı Planlıyorlar

Ekleyen Vedat Özgürel

Eski günlerin sportif araçları olan 3 kardeşin (MR2, Celica ve Supra) yavaş yavaş kulvarlara geri dönüşünüşü yaptığımız her haber bizler için küçük bir gülümseme ile sonuçlanıyor. GT86’da olduğu gibi MR2 için de Toyota ve Subaru’nun beraber bir takım oluşturarak oluşturmasına dair dedikodular dolaşıyor.

Toyota’nın S-FR konsepti ile ortadan motorlu MR2 tarzı bir otomobil üzerine bize küçük ipuçları verirken Subaru için böyle bir ürünün hiç olmadığı düşünülünce güzel bir takım çalışması görebiliriz.

GT86’da yine atmosferik ama daha büyük 2.4lt’lik motor ile veya hybrid bir motor ile devam edeceği söylenirken bu boşluğu ortadan motorlu ve 1.6lt’lik turboşarjlı bir araç ile dolduracağı dedikodular arasında iken bu motorun Levorg’ta kullanılan Boxer motor olabileceği düşünülüyor.

Turbonun da etkisiyle ve hybrid kullanılması ihtimaline bağlı olarak 300Hp’lerin söyulendiği proje için BRZ/GT86’da olduğu gibi işin büyük kısmını subaru mühendislerinin yapacağı Toyota’nın finanse edeceği konuşulanlar arasında.

En yakın ihtimal olarak 2021 yılında satılabilir üretimlerin gerçekleştirileceği düşünülen model için ellerimiz şimdiden terledi diyebiliriz.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla