Haberler

Yeni Nissan Sylphy Yüzünü Gösterdi

Ekleyen İlke BAYDUR

2019 Şangay Otomobil Fuarı’nda, Japon Üretici Nissan, Yeni Modeli Sylphy’i tanıttı. Dünya Pazarlarında ‘Sentra’ ismiyle satılacak olan bu araç, Şık görünümüyle birlikte kalite algısı oldukça yüksek görünen bir iç mekana sahip.

Ön tarafa geçtiğimiz zaman, Nissan’ın Qashqai, X-Trail gibi modellerinde de kullandığı büyük bir ön ızgara ve marka logosuyla karşılaşıyoruz. Bumerang şeklindeki sis farlarının tasarımı, aracın sportif tasarımıyla örtüşüyor. Ön farlarda sinyal lambaları hariç komple led sistemine yer verilmiş. Oldukça kaslı görünen motor kaputu ve çizgileri, ön yüzde kullanılan piano black ve krom detaylarla şık bir üçlü oluşturmuş.

Arka tarafta ise, özellikle far tasarımı sebebiyle bir mazda 3 sedan rüzgarları almadık dersek yalan söylemiş oluruz. C sütunundan arka cama kadar uzanan piano black kuşak detayı çok şık gözüküyor. Arka Tamponda kısmi renkli bir difüzöre yer verilmiş.

İç mekanda, resimlerinden bile belli olan bir yüksek kalite algısı söz konusu. Ön konsoldaki deri kaplama ve dikiş detayları, aracın kalite seviyesini gözler önüne seriyor. Altı Düzleştirilmiş Direksiyon simidi, Cam Butonu Kumandaları gibi detaylar Qashqai’den tanıdık. Konsolun orta tarafında konsoldan yekpareymiş gibi gözüken büyük bir ekran bizi karşılıyor. Alt tarafa geçtiğimiz zaman ise, Mercedes modellerindeki gibi çevirmeli tip Havalandırma Izgaraları, Daha da aşağısında otomatik vites topuzu, elektronik park freni butonu, Araç çalıştırma butonu gibi sistemler göze çarpıyor. Kapı içlerinde ve koltuklarda, kahverengi deri kullanılmış. Derilerin dikişleri çok güzel gözüküyor. Bizce Asıl numara gösterge panelinde, gösterge paneli dijital ve ortasında büyükçe bir ekran var. Muhtemelen navigasyon ve araç bilgi sistemi amacıyla kullanılabilecek bu ekran, Sylphy’nin oldukça teknolojik bir model olacağını bizlere göstermekte.

Performans verileri henüz resmi açıklanmayan bu aracın, şimdilik sadece 1.6 litre hacimli benzinli bir motora sahip olacağı kesinleşti. Bu 1.6 litrelik ünitenin halihazırda Nissan Qashqai ve Nissan Juke modellerinde de kullanılan ünite mi yoksa geliştirilmiş bir versiyonu mu olacağı şimdilik merak konusu. Ayrıca sürekli değişken oranlı bir otomatik (CVT) sahip olacak.

Editör Hakkında

İlke BAYDUR

Araç çubuğuna atla