Haberler

Lexus Yeni Ödüllerle Yüksek Kalitesinin Altını Çizdi

Ekleyen Vedat Özgürel

Premium segmentin önde gelen markası Lexus, yüksek kalite ve dayanıklılıkla ürettiği modelleriyle iki önemli ödülün daha sahibi oldu. Lexus, üretildiği ilk günden bu yana aldığı bu ödüller ile Premium segmentteki başarısını bir kez daha kanıtladı. Özel kullanıcıların araç, satış ve satış sonrası deneyimini ortaya koyan İskandinavya’nın en büyük otomobil araştırmasının 8 yıldır tartışması lideri olan Lexus, aynı zamanda Rusya’da Yılın Otomobili Ödülleri’nde deRC ile1 milyondan daha fazla kullanıcının katıldığı oylamayla,2019 Yılın Coupe’siunvanını aldı.

Norveç’te 11 binden daha fazla kullanıcı üzerinde yapılan Autoindex araştırmasında, Lexus’unshowroom’a ilk ziyaretten itibaren başlayan ve her zaman devam eden farklımüşteri deneyimiön plana çıktı. Sürüş deneyimi, sayın alma deneyimi, servis ve marka bağlılığı kategorilerinin hepsini kazanan Lexus, böylece tüm dünyada aynı yüksek standartları sunduğunu gösterdi.

Yüksek kaliteli ürünleri, el işçiliği ve teknolojiyle buluşturan Lexus, bu üstünlüğünün sırrını Japon misafirperverlik felsefesi Omotenashi ve Takumi Ustaları ile açıklıyor. Japon kültürünün temel değerlerinden olan Omotenashi, aynı zamanda Lexus’un ürünlerine ve hizmetlerine de aktarıldı. Aracın kapısının kapanma sesinden kullanılan renklere kadar tüm Lexus modelleri uzun saatler süren çalışmaların eseri olarak ortaya çıkıyor.Omotenashi müşterilerin beklentilerini önceden tahmin ederek, tam olarak isteklerini sunuyor.

RC Coupe herkesin beğenisini kazandı

Lexus’un aldığı bir diğer ödül ise Rusya’dan geldi. RC Coupe, 1 milyondan daha fazla Rus otomobil tutkunu tarafından Yılın Coupe’si seçildi. Ünlü Nürburgring Pisti’nde kapsamlı bir şekilde test edilip geliştirilen dört koltuklu RC coupe, dikkat çekici tasarımı ve yüksek performansıyla beğeni topladı. RC Coupe, Lexus’un sürüş tutkunlarına hitap eden bir modeli olarak dikkat çekiyor.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla