Haberler

Mazda’dan Bir Garip Geri Çağırma

Vedat Özgürel
Ekleyen Vedat Özgürel

Japon üretici Mazda 25000 adet aracını bijonları gevşeyebilir diye geri çağırıyor.

Mazda’nın global pazarda Skyactiv-X’i sunacağı ilk model olacağı düşünülen Mazda 3’te yaklaşık 25000 aracı ilgilendiren bir geri çağırma durumu var. Söz konusu problem ise 25 Eylül 2018 ile 19 Nisan 2019 tarihleri arasında üretilen Mazda 3’lerin tekerlek göbeği flanşları ve göbek cıvataları arasında bir boşluk bulunduğu ve bundan dolayı titreşimle bijonların çıkabileceği; dikkatsiz olunması durumunda lastiklerin yerinde çıkabileceği belirtilirken bu durumu düzeltmek amacıyla 25000 Mazda3’ü bayiilere geri çağırdığı belirtiliyor.

Söz konusu problem olasılığını sıfırlamak amacıyla yapılan sorunlar ile özellikle markalara açılan davalarıyla ünlü olan ABD’de özellikle bu geri çağırmalar görürken markanın üretimi yapıp Arge’sini bitirmemesi ise olması gereken bir davranış olarak önümüze getirildi.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla