Haberler

İkinci El Araç Satışı Artık Borusan İhale ile Daha da Kolay

Ekleyen Vedat Özgürel

İkinci el araç piyasasının deneyimli ve öncü şirketi Borusan Araç İhale, sektörde yeni bir sayfa açan faaliyetlerini tanıtmak amacıyla lansman ihalesi düzenledi. Borusan Araç İhale Genel Müdürü Sinan Barutçuoğlu’nun ev sahipliğinde yapılan etkinlikte dijital uygulamalar, online satış kanalları ve gerçekleşen yenilikler hakkında bilgi verildi. Şirketin sektöre sunduğu yenilikler arasında bireysel müşteri araçlarının da ihalelere alınması yer alıyor.  Borusan Araç İhalekullanıcılara eşsiz bir deneyim sunan dijital kanallarıyla, ikinci el araç pazarını yeniden şekillendiriyor.

7/24 onlinekullanıcı deneyimi ile bireysel müşteriaraçları da satışta

Borusan Araç İhale, pazardaki en iyi kullanıcı deneyimini sunan online açık arttırma sistemi 724ihale.com’u daha kapsamlı bir şekilde hizmete sundu. Ekim ayından bu yana bireysel müşteri araçları da sisteme kabul etmeye başlayan şirket böylece araçlarını satmak isteyen bireysel müşterilerin hayatlarını kolaylaştıran önemli bir adım attı. Bireysel müşteriler artık 724ihale.com’da araçlarına teklif alarak birkaç adımda araçlarının satışını hızlı bir şekilde gerçekleştiriyorlar.

Fiziki ihalelerde ve online satış kanallarında yepyeni bir tedarik havuzu sunan şirket; teklif edilen fiyatlardan satınalma garantisi veriyor, ancak bir hafta boyunca araçların ihalelerdebu fiyatın üzerine satılması için çaba gösteriliyor. Bireysel müşteriler yeni araç alma isteklerini ertelemeden, kendi araçlarını en yüksek fiyata satabiliyorlar. Bu sistem, Borusan Araç İhale’nin galeri sahibi iş ortaklarına,bireysel müşteri araçlarıyla artık daha geniş marka ve model çeşitliliği sunmasına olanak sağlıyor.

Yapay zekâ ile doğru ve güvenilir fiyatlandırma!

Borusan Araç İhale’nin müşteri ilişkilerini yöneten CRM sistemi de bu ay itibariyle hizmete girdi.Bu sistemle müşterilere, onların ihtiyaçlarını bire bir karşılamaya yönelik çok daha kişiselleştirilmiş hizmetler sunuluyor. Şirket aynı zamanda fiyatlama sistemi 724Fiyat’ı da yapay zekâ ile güçlendiriyor. Kısa bir sürede tamamlanması beklenen bu çalışma doğruluk oranlarını zirveye taşıyacak. Böylece Borusan Araç İhale de 2. El araç fiyatlamasında sektörün tek referans noktası olma yönünde çok önemli bir adım atmış olacak. Yapay zekâ ile güçlendirilmiş 724Fiyat’ı geniş kitlelere çok daha geniş ürün çeşitliliği ile ulaştırmak amacıyla yeni işbirlikleri yapılacak.

“İşin rengini değiştirdik”

Yenilikler hakkında bilgi veren Genel Müdür Sinan Barutçuoğlu şunları söyledi:

“Borusan Araç İhale markamız yeni ama biz bu sektörün en deneyimli ve öncü şirketlerinden biriyiz. 2001’den beri bu piyasada çalışan ve sektöre büyük emek vermiş, damgasını vurmuş bir şirketiz. Bu piyasanın kurumsallaşmasına, bu piyasaya teknolojinin girmesine önemli katkılarda bulunduk. Daha o yıllarda 2. el araçların fizikiihale yoluyla satışını ülkemize biz getirdik. Sonrasında ise internetten satış, çok markalı pazarlama ve daha birçok yenilikle piyasayı ve müşterileri biz tanıştırdık.”

Barutçuoğlu şöyle devam etti:

“Yaptığımız iş her gün yeni hizmetler ve yaklaşımlarla sürekli gelişiyor. Bunda teknolojiye, dijitalleşmeye ve yenilikçiliğe yaptığımız yatırımların etkisi çok büyük. Ancak biz bu sektörde değişimin ve yenilikçiliğin öncüsü olarak gücümüzü her zaman köklerimizden ve değerlerimizden aldık. Şimdi bir kez daha sektörde işin rengini değiştiriyoruz. Hep beraber çok çalışarak daha da gelişeceğiz, dijitalleşmenin ve teknolojinin getirdiği yeni iş modellerini müşterilerimize sunmaya devam edeceğiz.”

Bugüne kadar 200.000 araç sattı!

2. el oto alım satım internet hizmetlerini Türkiye’de ilk kez sunan ve Türkiye’nin ilk çok markalı pazarlama şirketi olan Borusan Araç İhale, sektörün kurumsallaşmasına çok önemli katkılar yaptı. Uzman kadrosu ve güçlü alım satım ağıyla müşterilerinin hayatını kolaylaştıran şirket, yenilikçiliğe ve dijitalleşmeye yaptığı yatırımlarla ikinci el oto sektörünün liderlerinden biri haline geldi. Borusan Araç İhale’nin Türkiye’nin tüm illerinden 8.500 alıcı üyesi, 1.800 kurumsal tedarikçisi bulunuyor. Borusan Araç İhale kurulduğundan bu yana yaklaşık 200.000 aracın satışını gerçekleştirdi, bu da 500.000 tekil aracın operasyonunu yönetmek anlamına geliyor.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla