Haberler Pist Günlükleri

Formula 1 Türkiye’ye Geri mi Dönüyor?

İstanbulpark’ta son formula 1 yarışının olduğu zaman yıl 2011 idi. Dile kolay 9 sene üzerinden geçmiş olan ve özellikle Formula 1 için yapılmış olan pistin geri döneceğine dair haberler ortaya çıkması ise bizleri sevindirdi. Bernie Ecclestone tarafından yapılan ve 2005 ile 2011 arasında Formula 1’e ev sahipliğinin ardından hem ilginin azalması hem de Türk seyircilerinin fazla ilgi göstermemesinden dolayı diğer ülkelerin de pist kurmalarıyla takvimden çıkarılan bir pist olan İstanbulpark. Intercity tarafından kiralanmasından sonra atıl durumundan en azından kurtuldu.

Gel zaman git zaman kader bu ya Corona virüsü sebebiyle yarış takviminde olan bazı pistlere karantina sebebiyle ülke giriş çıkışları yapılamamasından dolayı 2020’de takvime alınması ise gündemde görülüyor. Click bait olarak bu haberi yaymak tarzımız olmadığından ikinci paragrafta sizlere söyleyeyim. Halen resmi bir onay verilmedi.

WRC konusunda özellikle iyi bir iş çıkaran Tosfed’in Intercity ile de daha güzel işler çıkartacağını ve bu gelişmeden eğer olursa alnımızın akıyla çıkacağını düşünüyorum. Resmiyete alınırsa 13-14-15 Kasım’da Formula 1 İstanbulpark pistinde koşulacak.

Bilmeyenler için İstabulpark konusunda bilgilendirme yazımızı okuyabilirler.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla