İncelemeler

İnceleme || 2020 Toyota Hilux Invincible

Bugün sizlere online yapılmış olan makyajlı Toyota Hilux’un lansmanı konusunda bazı satırbaşlarını dile getireceğim.

Haluk Levent müziğiyle “kendimi tek geçerim” sloganıyla ortaya çıkan makyajlı Toyota Hilux makyajla beraber dış tasarımda daha maskulen bir yapıya kavuşurken Adventure, Hi-cruiser donanım seviyelerinin üstüne Invincible seviyesi eklendi.

Led far ve stoplar, 8” dokunmatik Apple Car Play ve Android Auto destekli multimedya, yeni 18” jantlar ile kendisini modernize eden Hilux’da en üst donanım olan Invincible’da kendine özgü Led farlar sunulurken multimedyaya entegre 9 hoparlörlü JBL ses sistemi eklenmesi pickup segmenti için bir ilk diyebiliriz.

Makyaj ile süspansiyon yapısında da bazı değişiklikler yapılırken bu değişiklikler asıl geyik testinde problem yaratmaması adına mı yapıldı bilinmez iken 4×4 versiyonunda olan ve 4×2 versiyonlarına da entegre edilen elektronik A-TRC yani Active Traction Control ile kaygan bölgedeki tekere fren uygulayarak tork dağılımını sağlamak ve daha güvenli bir sürüş gerçekleştirmek mümkün hale getirildi. Aynı zamanda yokuş kalkış ve iniş destekleriyle de arazi deneyimini kolaylaştırmayı amaçlayan Toyota mühendisleri eksikleri makyajla olabildiğince gidermiş gibi duruyor.

Hi-cruiser ve Invincible donanımlarında da standart olan Toyota’nın Safety Sense adındaki aktif güvenlik önlemleriyle de günümüz binek araç güvenlikleri seviyesinde olan Toyota Hilux’la da şehiriçinde güvenli yolculuklar vadediyor.

Fiyat seviyesi olarak lansmana özel Ekim sonuna kadar olan kampanyalı fiyatı ile rekabetçi olurken, niyetiniz var ise elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

Video çekimleri ismi ölüm yolu olarak lanse edilen D915 karayolunda yapılan ralli pilotu Ali Murat Pekdemir’in performansı ile sonlandırıyorum. Bir sonraki videomuzda görüşmek üzere.

Editör Hakkında

Vedat Özgürel

1985'in Martında doğdum, Üniversite'yi Balıkesir'de Makine Mühendisliği olarak okudum, forumlara üniversiteden önce bulaştım, Bauforumu, Baulive, Pcworld dergisi forumu, Mitsubishi Club Turkey'de forum yöneticiliği yaptım. Şimdi burada forum yöneticiliği, ve yazarlık yapmaktayım. Resturant otomasyonları sektöründe test mühendisi olarak çalışmaktayım.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla